firanki
Dekoracje

Firanki, które ozdobią wnętrze twojego mieszkania

Dla bardzo wielu osób wygląd ich mieszkania czy domu jest istotną sprawą. Nie ma w tym nic dziwnego. To zupełnie naturalne, że chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami oraz zapewnić sobie we własnym domu klimat sprzyjający odpoczynkowi po ciężkim dniu pracy. Zazwyczaj chcemy się odprężyć i zrelaksować w pomieszczeniu, które spełnia nasze oczekiwania pod względem aranżacji i funkcjonalności.

Jest wiele elementów, które składają się na przytulność i harmonię domu. Zsynchronizowana kolorystyka, ulubione dodatki czy elegancka oprawa okienna sprawiają, że czujemy się dobrze, a nasz dom stanowi dla nas oazę spokoju.

Oprawa okna – firanki do salonu

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem. Spędzamy w nim sporo czasu i zapraszamy do niego naszych gości. To miejsce dość reprezentacyjne i często jest urządzone przez nas w najlepszy sposób zależnie od gustu i upodobań. Niektórzy preferują styl nowoczesny, a inni lubią klasykę lub łączenie stylów w nietuzinkowe kompozycje.
Okno w tym pokoju zazwyczaj jest dość duże. Warto pamiętać o tym, aby ozdobić je w taki sposób, aby było to funkcjonalne. Firanki zazwyczaj pełnią rolę dekoracyjną. Nie oczekujemy, że zapewnią nam taką intymność, jak zasłony czy rolety. Do salonu możemy wybrać te o klasycznym fasonie. Sprawdzą się firany wykonane z organzy jak również te z innych delikatnych materiałów.

Niektórzy uważają że najbardziej optymalna długość firanki to ta sięgająca do parapetu. To elegancka, ponadczasowa długość, która sprawi, że okno będzie wyglądało estetycznie. Krój niektórych firanek pozwala na to, aby były one krótsze.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem firanek?

  • jakość wykonania i rodzaj materiału
  • czy wygląd dobrze wpisze się w nasze wnętrze
  • cena

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki do pokoju dziecięcego mogą nawiązywać swoją aplikacją do ulubionych postaci bajkowych. Dzieci zwykle są zachwycone taką aranżacją. Nadaje to pokojowi zupełnie indywidualny charakter. Żywa kolorystyka i ciekawe wzornictwo to naturalne stymulatory dla pełnych aktywności dzieci. Dobrym pomysłem jest wybór neutralnych zasłon, które wieczorem po zasłonięciu okna, nie będą pobudzać malucha.

Firanki do pokoju w którym śpimy, nie powinny być w krzykliwych kolorach, ale raczej w dość neutralnych. Razem z zasłoną stworzą dobrą kompozycję.

Wybór firanek do kuchni

Jakie wybrać firanki do kuchni? Firanka w kuchni nie musi zasłaniać całego okna, jeśli tego nie potrzebujemy. Niektórzy stawiają na zazdrostki, które są bardzo urokliwa ozdobą okna, jak i całego pomieszczenia. Wiele zależy od tego, ile światła dociera do kuchni. Zależy nam zazwyczaj na tym, żeby wpadało go sporo. Jeśli kuchenne okno jest duże warto zadbać o to, by było atrakcyjnie upiększone.

Wiele zależy od tego, jakie mamy możliwości pod względem powieszenia firanek. Niektórzy decydują się na klasyczne karnisze, inni wolą mieć plastikową listwę montowaną do sufitu, która wydaje się bardziej nowoczesnym rozwiązaniem. Jest to również dobra alternatywa, która pozwala w łatwy i wygodny sposób wieszać firanki. Nie tylko pierwszy raz, ale również po każdym praniu.

Nowoczesne lub klasyczne dekorowanie okien

Niezależnie od tego, czy wybieramy firanki do salonu, firanki do kuchni, czy do jeszcze innego pomieszczenia, warto pamiętać o tym, aby były one wykonane z materiałów wysokiej jakości. Chodzi przecież o to, żeby długo mam posłużyły. Warto pamiętać o tym, żeby właściwie je pielęgnować. Zazwyczaj, lepiej nie prać ich w wysokiej temperaturze.
Niektórzy decydują się na zakup przez internet, a inni wolą zobaczyć na własne oczy przed zakupem w sklepie stacjonarnym. Można skomponować je od razu z zasłonami.
Taki klasyczny wystrój okna pozwoli cieszyć się jego pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz