Ile kosztuje skręcenie mebli
Meble

Ile kosztuje skręcenie mebli?

Każdy, kto choć raz kupował meble, wie doskonale, że wiele z nich trzeba złożyć samodzielnie, lub przy pomocy fachowca. Najbardziej popularne sklepy, w których meble są do samodzielnego złożenia, to Ikea, która właśnie tym się charakteryzuje. Jednak nie chodzi tylko o sklep, ponieważ w niemal każdym miejscu w ofercie mebli jest informacja, że trzeba je złożyć samemu. Samodzielne skręcanie mebli nie jest trudne, jeśli oczywiście nie mają one zbyt skomplikowanej budowy i tak samo trudnego składania.

Jak to zrobić, żeby skręcanie mebli było zrobione solidnie?

  • Skorzystanie z fachowca – to co prawda dość kosztowny sposób na posiadanie dobrze skręconego mebla, dlatego, że fachowiec policzy sobie dość dużo, w zależności od bardziej lub mniej skomplikowanego mebla. W tym przypadku koszt skręcenia mebli jest adekwatny do wykonanej pracy. W tej kwocie będzie nie tylko złożenie mebla, ale także koszt dojazdu. Wartość mebli i ich skomplikowane składanie będzie wliczane w koszt usługi. Zwykle taki montaż wynosi około 100-150 zł za godzinę pracy, chyba, że montaż wliczony jest w cenę mebla. Takie oferty zwykle są w renomowanych salonach meblowych, w których co prawda kupimy łóżko, szafę czy komodę drożej niż w innych, jednak w cenie będzie również transport oraz montaż mebli.
  • Samodzielne złożenie – w takiej sytuacji koszt składania jest właściwie zerowy, ponieważ samodzielnie wykonujemy pracę, za którą innej osobie musielibyśmy zapłacić. To dobry pomysł, jeśli mebel nie jest skomplikowany, zaś instrukcja składania opisana jest bardzo przejrzyście i zrozumiale. Zwykłą komodę, szafę czy szafki, można bez problemu złożyć, jednak czasami łóżka są na tyle skomplikowane, że nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. By tego uniknąć, warto dopytać od razu, jak się składa, jak wygląda instrukcja składania. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy dodatkowy koszt składania jest niezbędny, czy samy sobie rade samodzielnie.

Ile kosztuje skręcenie mebli?

Wiele osób zdecydowanie woli wybrać samodzielne złożenie, ponieważ fachowiec to dodatkowy koszt, na który nie każdego stać. Nie musimy szukać dodatkowych osób do złożenia, ponieważ często już sami pracownicy w ofercie sklepu mają także usługi składanie mebli. Nie zawsze jednak jest to wliczone w cenę, ponieważ tanie produkty, które łatwo samodzielnie złożyć, lub są w wyprzedaży mocno przecenione, nie będą miały już w ofercie składania. Warto jednak dopytać o możliwość złożenia danego łózka, czy szafki, ponieważ oni najlepiej wiedzą, jak się go składa. Dzięki temu nie tylko dostaniemy mebel do domu, ale przede wszystkim bez dodatkowych kosztów, tylko to, co ustaliliśmy w sklepie, będziemy mieli dowieziony oraz skręcony mebel.

Gdzie kupować meble?

Każdy sklep z takimi sprzętami, ma w ofercie składanie, jednak mebel nie musi potrzebować dodatkowego fachowca. Jeśli kupimy dość drogie łóżko czy inny mebel i w ofercie jest już złożenie, wszystko będziemy mieli zrobione, przez jedną firmę, co jest bardzo korzystne. W przypadku, gdy nie ma takiej usługi na dany sprzęt, warto zapoznać się z instrukcją i jeśli wiemy, iż nie poradzimy sobie z montażem, warto poprosić fachowca o pomoc. Należy jednak pamiętać, że w zależności od tego, czy mebel jest drogi i jak bardzo skomplikowany, cena będzie wyższa lub niższa. Szacuje się, że profesjonalista weźmie około 150 zł za złożenie mebla, jednak jest to cena godziny pracy. Należy w takiej sytuacji pilnować, by ów fachowiec faktycznie przez ową godzinę robił, co do niego należy, ponieważ , jeśli nie będzie pracował tak jak trzeba, możemy w konsekwencji zapłacić o wiele więcej niż za jedną godzinę pracy. Warto to ustalić przed rozpoczęciem prac, by nie było niemiłej niespodzianki.

Dodaj komentarz