Jak zrobić dekoracje z szyszek
Dekoracje

Jak zrobić dekoracje z szyszek?

Na każdym przyjęciu, zjeździe, spotkaniu musi pojawić się jakaś dekoracja. W obecnych czasach największy zachwyt wzbudzają te wykonane ręcznie. Przy tworzeniu dekoracji najważniejszy jest dobry pomysł. W okresie Bożonarodzeniowym najlepiej prezentuje się szyszka. Ten styl kompozycji pozwala na stworzenie nastrojowego, leśnego klimatu przy praktycznie zerowych kosztach.

Jak je przygotować?

  1. Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie ładnych kształtów. Najlepiej nadają się sosnowe i modrzewiowe.
  2. Nie można pominąć kwestii czyszczenia. Najpierw najlepiej jest wymyć je pod prysznicem a następnie wypłukać w misce. W tym kroku jeszcze raz należy wlać wodę do miski i dodać mniej więcej szklankę octu. Trzeba tak pozostawić przyszłe dekoracje przez około pół godziny.
  3. Po tego typu zabiegach można zauważyć że szyszki się zamknęły. Ponieważ jest to spowodowane wilgocią, naturalnie następnym krokiem jest ich wysuszenie. Możliwe są 2 opcje:
    a) Położenie na kaloryferze
    b) Rozłożenie na blaszce aluminiowej i włożenie do piekarnika na najniższej temperaturze (przy uchylonych drzwiczkach). Zostawia się je na 1,5 godziny. Należy jednak pamiętać, aby je pilnować, przewracać i wyciągać. Wilgotne szybko się psują, ale przesuszone za to, będą się kruszyć.
  4. Po wysuszeniu pozostaje je tylko wykorzystać. Właśnie w tej chwili otwiera się cała gama możliwości. Jedną z najpopularniejszych jest zwykłe ich polakierowanie, ale można też zrobić z nich stroik, wianek i wiele innych opcji.

A może lampiony?

Mała ilość światła dawana przez świeczki daje niepowtarzalny urok. Nie bez powodu tak często romantyczne kolacje nie mogą się bez tego obyć. Lampiony w stylu zrób to sam sprawiają nie tylko że ta chwila jest jeszcze bardziej romantyczna, ale że ta druga osoba doceni niewątpliwe talenty pierwszej. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć słoik, kilka szyszek, wkłady typu tealight oraz dla lepszego efektu gałązki świerku. Sposób wkładania zależy od własnych potrzeb i upodobań. Stroik można dodatkowo przewiązać sznurkiem albo kokardką.

Domowe DIY

Bardzo ładnie prezentują się produkty leśne na szafkach, kominku i innych tego typu rzeczach. W Internecie można znaleźć sporo ciekawych pomysłów jak coś takiego zrobić. Po wyczyszczeniu, krawędzie szyszek można zanurzyć w białej farbie, albo złotej lub szarej. Wszystko zależy od koloru tego na co postawi się dekorację. Skoro ma być świątecznie przyda się także czerwony sznurek. Każdy element dekoracji należy związać w równych odstępach, najlepiej niezbyt dużych. Teraz można położyć cały sznur na kominku, lub powbijać gwoździe na ścianie i przewiesić sznur z szyszkami przez całą ścianę. Można to zawsze ulepszać dodając gałązki, koraliki. W tej kwestii improwizacja jest zawsze mile widziana, zwłaszcza że nie każda opcja pasuje do każdego domu. Ta propozycja była przedstawiona w sposób jak najbardziej ogólny, aby każdy mógł urozmaicić po swojemu lub dopasować do swojego wystroju. Kolor biały i czerwony najbardziej pasuje do niemal każdego wystroju, zwłaszcza kiedy w kącie stoi jeszcze choinka.

Jak zrobić dekoracje z szyszek? Może wianek?

Mimo pierwszego wrażenia, ten typ dekoracji jest łatwo wykonać. Potrzebna jest tylko tektura, którą będzie można złożyć w rulon na tyle długi, aby ostatecznie przybrał kształt koła. Następnie zdobyć z skądś solidny klej na tyle mocny, aby takie elementy jak szyszki mogły się na nim utrzymać. Można wziąć klej super glue który dobrze trzyma, a do tego tani. Dobrze prezentuje się owinięcie kartony sznurkiem, najlepiej białym, ale nie jest to konieczne. Ostatnim i czasochłonnym elementem jest przyklejenie pokolorowanych szyszek do podstawy. Jeśli mają one naturalny kolor, dobrym rozwiązaniem jest połączyć je razem z jarzębiną i z gałązkami.

Dodaj komentarz