Porady

Jaki kolor ścian do białych mebli?

Każdy, kto kupił lub z innego powodu mebluje dom, zastanawia się, w jaki sposób połączyć kolor mebli z barwą ścian. Dlatego w sieci istnieje wiele porad, w jaki sposób połączyć kolorystykę, tak, by wszystko ze sobą pasowało. Bardzo ważne jest, żeby dobrać kolor ścian do mebli, gdyż, jeśli źle dopasujemy, będą się one ze sobą gryzły.

Jaki kolor ścian do białych mebli można dopasować?

Z pewnością białe meble dają bardzo wiele możliwości, ponieważ są bardzo neutralne i właściwie można dobierać rozmaite kolory.

W zależności od rodzaju oświetlenia pokoju, do białych mebli będą pasowały kolory:

  • Ciepłe, pastelowe – zalecane dla dzieci, ponieważ ich pokój nie może być ciemny i ponury. To, co pasuje do pokoju osoby dorosłej, niekoniecznie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Ciepłe kolory typu delikatna zieleń, brzoskwiniowy, fioletowy czy jaśniutko błękitny, będą fantastyczne do królestwa dziecka, dzięki czemu pokój będzie pogodny i wyciszający.
  • Chłodne i soczyste – do białych mebli pasuje dosłownie wszystko, więc by dostosować białe meble do ścian, warto w pokoju osoby dorosłej wybrać odcienie, które będą bardzo soczyste i intensywne. Jasne pastelowe i białe meble będą wyglądały jak pokój dziecięcy, zaś głęboka zieleń, fiolet czy ciemna czerwień, doskonale będą się komponowały z meblami jasnymi.

To, czego absolutnie nie można robić z białymi meblami, to dobierać białych ścian. Jeśli posiadamy dokładnie taką barwę łóżka, szafy czy komody, ściany powinny mieć bardzo głębokie kolory, lub pastelowe, w zależności od tego, kto w danym pomieszczeniu będzie przebywał.

Jakie ściany do białych mebli pasują?

Wiele osób bardzo lubi białe meble, ponieważ według wielu z nich, są to przedmioty, na których aż tak bardzo nie widać zanieczyszczeń. Ponadto wprowadzają w pokoju jasność, która szczególnie przy zacienionych oknach jest bardzo istotna. Odpowiadając na pytanie o kolor ścian do białych mebli, należy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, jakiego rodzaju jest to pokój. Jeśli okno jest od strony dość zacienionej, lub za oknem rośnie drzewo, które powoduje, że jest ono bardzo ciemne, warto nie tylko zakupić białe meble, ale kolory powybierać jasne, by pokój sprawiał wrażenie jaśniejszego i nie trzeba będzie ciągle palić światła, żeby było widne. Tak naprawdę dopasowując do pokoju meble czy kolory, należy wziąć pod uwagę, czy w danym pomieszczeniu jest odpowiednia ilość światła czy nie. W jasnym pomieszczeniu można dobierać ściany według własnego gustu i tego, czy w pokoju będzie mieszkać dziecko czy dorosła osoba. W ciemnym należy jednak zwrócić uwagę, by ściany i meble sprawiły, żeby pokój był jasny i słoneczny. To, czego nie zrobi światło dzienne, poprawi kolor ścian i mebli.

Dobieranie kolorów do domu

Robiąc remont lub odświeżając mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, co jest bardzo istotne a mianowicie fakt, czy pokój jest jasny i słoneczny, czy wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy można dopasować meble oraz farby do ścian, by w pomieszczeniu przyjemnie było siedzieć. Nawet, jeśli wybierzemy meble białe, ale ciemny pokój pomalujemy na ciemne i soczyste kolory, wówczas może się okazać, że same jasne meble nie zdają egzaminu, przez co pokój stworzyliśmy bardzo ciemny i nieprzyjemny. To nie jest proste, jeśli okno coś zaciemnia, lub jest ono w północnej części domu i w tym miejscu więcej jest cienia niż światła. W takiej sytuacji dobieranie barw do pomieszczenia jest niemal najważniejsze. Kolory ścian w danym pomieszczeniu muszą być odpowiednio dopasowane, gdyż w takim pokoju będziemy mieszkać, spędzać czas i każdy z nich powinien być dopasowany według gustu i jasności osoby, która ma w nim mieszkać.

One thought

Dodaj komentarz