Porady

Jaki kolor ścian do brązowych mebli?

Najłatwiej dostępnym kolorem mebli jest brązowy albo biały. Dlaczego właśnie brązowe odcienie cieszą się taką popularnością? Ponieważ nasz umysł kojarzy je z naturą i spokojem. Znawcy feng shui często powtarzają, że to właśnie w takim otoczeniu ludzki mózg i ciało szybciej się relaksują i nabierają sił. Najprostszym rozwiązaniem są jasne meble, ponieważ one pasują do każdego wystroju, trochę trudniej jest z ciemnymi. Przy doborze kolorów, bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę ilości okien w pokoju, oraz jego rozmiar. Jak zwykle trzeba wziąć pod uwagę także przeznaczenie pokoju oraz indywidualne preferencje. W większości domów kolorystykę dobiera się przeciwną, aby zaznaczyć większy kontrast. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z ciemnych kolorów ścian.

Delikatne kolory, a brązowe meble

Wykorzystanie takiej kolorystyki ścian skutkuje podkreśleniem mebli. Jest to szczególnie przydatne kiedy ma się zdobione meble, lub renesansowe. Jakie jasne kolory najlepiej pasują?

  • różne odcienie beżu
  • odcienie żółtego
  • kolory piaskowe
  • neutralne
  • kremowe, kość słoniowa
  • lub jasne odcienie szarości, błękitu

Jasny kolor ścian do brązowych mebli jest tak bardzo popularny, że w każdym magazynie z meblami jest pokazane, jak to wygląda. W przypadku małego pokoju, brązowe meble sprawiają, że pokój wydaje się ciężki oraz zdecydowanie mniejszy niż jest w rzeczywistości. Dlatego w tych niedużych pokojach, kiedy chce się zastosować właśnie ten kolor mebli, ściany muszą mieć delikatny odcień. Ten typ mebli jest przeznaczony do dużych pomieszczeń w stylu „pałacowym”. Dla tych, którzy uwielbiają przepych, swoją własną przestrzeń i dużo dodatków, odpowiedzią na pytanie: jaki kolor ścian do brązowych mebli, jest oliwka lub złoty. Takie zestawienie sprawia, że duża ilość dodatków, szczególnie tych zabytkowych nie tylko nikogo nie dziwi, ale wręcz wzbudza podziw.

Ciemna kolorystyka ścian

To już mniej oczywiste zestawienie, jednocześnie dodaje prestiżu w oczach gości.

Najpopularniejszymi kolorami są:

  • fiolet
  • czerwień
  • pomarańcz
  • zieleń

Jedyną wadą ciemnych kolorów jest fakt, iż meble się z nimi zlewają. Odpowiedzią na ten problem jest popularne w ostatnich latach malowanie ścian na różne kolory, np. połączenie jasnej, mocnej czerwieni z szarym. Stosując takie połączenia, sprawia się, że pokój wydaje się już trochę jaśniejszy. W małych pokojach, kiedy ma się wielkie zapotrzebowanie na ciemne ściany, można tylko jedną pomalować w ten sposób, a resztę na jasno. Im więcej okien ma pokój, tym mniejszym problemem są intensywne kolory ścian.

Kiedy wybór koloru padł na całkowicie ciemne zestawienie, nie wolno wręcz zapominać o dodatkach. To one sprawią, że dom nie będzie wyglądać jak ciemne siedlisko hrabiego Draculi. W takiej sytuacji dodatki powinny mieć jasne, pełne energii kolory. Szczególną popularnością cieszą się cytrynowe, czerwone, limonkowe, pomarańczowe oraz szafirowe. Szczególnie powinny pojawić się poduszki, obicia i zasłony. Ponieważ takie meble wnoszą wrażenie wykwintności, nierozsądne jest montowanie rolet. Jeśli ktoś bardzo chce, to najlepiej dopasować ich kolor do poduszek oraz aby kolory były pastelowe.

Jaki kolor pasuje do poszczególnych pomieszczeń

Dla niektórych niemożliwym wydaje się kuchnia z brązowymi meblami (Sprawdź https://www.ceneo.pl/Plyty_elektryczne_do_zabudowy/Rodzaj_plyty:Indukcyjne.htm). W praktyce piękne o mocnym kolorze meble z delikatnymi ścianami, są wręcz idealnym połączeniem w średniej wielkości kuchni, zwłaszcza połączonej z salonem. W sypialni białe, niebieskie lub zielone ściany, wspaniale się komponują z tym typem mebli, ale także najlepiej aby odcienie były o odwrotnej mocy. Wybór koloru jest sprawą indywidualną i należy się kierować przede wszystkim własną wygodą. Najbardziej uniwersalne jest dobranie szarych, oliwkowych, lub białych ścian. W przypadku ciemnych mebli w salonie dobre jest także dobranie delikatnego brązu.

Dodaj komentarz