Jaki kolor ścian do jasnych mebli
Porady

Jaki kolor ścian do jasnych mebli?

W dzisiejszych czasach w wielu sklepach można kupić dokładnie takie meble, jakie sobie życzymy. To nie okres, w którym były jednakowe elementy i każdy kupował takie same, różniące się tylko w szczegółach. Obecnie zarówno sprzedaż internetowa, jak i sklepy stacjonarne, oferują tak jaśniejsze meble, jak i bardzo ciemne, Wszystko zależy od tego, czego oczekuje klient. Zwykle w sklepach wystawione są pojedyncze egzemplarze, zaś w katalogu są dostępne także inne kolory. Dzięki temu każdy może dopasować kolor mebli do barwy ścian oraz gustu osoby która w nim będzie mieszkać.

Wybieramy kolor ścian do jasnych mebli

W zależności od tego, kto będzie mieszkał w owym pokoju, można dobrać kolory:

  • pastelowe – zwykle stosowane albo w bardzo ciemnym pokoju z oknem wychodzącym na północ. Czasami to drzewo zaciemnia pokój, przez który trudno w nim coś zobaczyć nawet w biały dzień, bez włączania światła. To także doskonały kolor dla pokoju dziecięcego, który będzie bardzo jasny, a z dodatkami kolorowymi, będzie wręcz bajkowy.
  • głębokie soczyste kolory – ciemne kolory ścian doskonale komponują się z jaśniejszymi meblami, ponieważ się równoważą. Nie powinno się ich jednak stosować w ciemnym pokoju, ponieważ jasne meble niewiele go rozświetlą. Dlatego, jeśli nie mamy w nim za wiele dziennego światła, powinny być jaśniejsze. Tego rodzaju kolor doskonale sprawdzi się, w dobrze oświetlonym pokoju. W takiej sytuacji jasne meble są dodatkowym i pięknie komponującym się ze ścianami elementem.

Jaki kolor ścian do jasnych mebli?

Każdy, kto zastanawia się, w jaki sposób wybrać poszczególne kolory ścian do mebli, powinien zasięgnąć informacji, jakie barwy w jego domu będą się najbardziej sprawdzały. Dziecięcy pokój powinien mimo wszystko pozostać jasny, dlatego nawet białe czy po prostu jaśniejsze mebelki, doskonale się skomponują w jaśniutkim pokoju. Jeśli jednak osoba dorosła, chce mieć dość stonowane i ciemne ściany, żeby dobrze komponowały się z meblami, musi zwrócić uwagę, czy pokój jest dostatecznie doświetlony. Bardzo często ciemne ściany idealnie komponują się z meblami w kolorach jaśniutkich, jednak same ściany spowodują, iż pokój będzie ponury i niedoświetlony. W takiej sytuacji należy wybrać zarówno meble jak i ściany po prostu jaśniejsze.

Dopasowywanie kolorów do domu nie należy do prostych, szczególnie, jeśli marzymy o czymś innym, a dość ciemny pokój powoduje, że musimy z wielu rzeczy zrezygnować. Warto jednak dobrze skomponować barwy, gdyż to we własnym pokoju będziemy siedzieć, uczyć się, pracować czy spędzać wolny czas i musimy się w nim doskonale czuć. W obecnych czasach bez problemu można dopasowywać wszystkie możliwe elementy żeby dom idealnie się komponował, żeby w każdym pomieszczeniu wszystko było dostosowane do reszty. Dzięki temu można spokojnie się pochwalić pięknie wyglądającym pokojem czy całym mieszkaniem, lub poprosić o pomoc, jeśli nie jesteśmy w stanie go tak skomponować. W obecnych casach jest bardzo dużo doradców, którzy zajmują się urządzaniem wnętrz, nie są to osoby, zajmujące się remontem, lecz samym urządzaniem wnętrza, to znaczy, że poprawią oczywiście to, co nie pasuje w domu, wyburzą lub dostawią, jednak przede wszystkim dopasowują kolory do mebli i poszczególnych pokojów. Mieszają barwy i dostosowują wszystkie tak, żeby każdy mieszkaniec był zachwycony pokojem. W taki sposób często tworzone są metamorfozy poszczególnych mieszkań, które ze zwykłego lokalu mieszkalnego, stworzą bajkową scenerię u dzieci, lub delikatną i elegancką przestrzeń u pani. Dzięki takim osobom każdy pan będzie miał w pokoju dokładnie taki klimat, jakiego oczekuje, zaś para będzie mieszkała w pokoju, który łączy cechy i oczekiwania obojga. Dlatego czasami warto sięgnąć po profesjonalną pomoc, chyba, że sami najlepiej wiemy, co chcemy mieć w domu.

Dodaj komentarz