Kwiaty na Dzień Kobiet 2019 - które wybrać
Dekoracje

Kwiaty na Dzień Kobiet 2019 – które wybrać?

Tradycja kupowania kobietom kwiatów sięga wiele wieków wstecz. Jest to bowiem niezawodny sposób, aby wyrazić swoje uczucia bez użycia słów. Zbliżający się Dzień Kobiet jest idealną okazją na obdarowanie swojej ukochanej pani kwiatami. Jednak to, jakie kwiaty wybierzemy, nie jest bez znaczenia. Rozwinięta symbolika kwiatów z jednej strony ułatwia nam okazywanie konkretnych uczuć, z drugiej zaś sprawia, że bardzo łatwo o nieporozumienia. Dlatego tak ważne jest, by znać znaczenie zarówno ich kolorów, jak i gatunków. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie kwiaty na Dzień Kobiet wybrać i kupić.

Gatunek

Najbardziej znanymi kwiatami są oczywiście róże – to nimi najczęściej obdarowywane są kobiety. Są to kwiaty miłosne, podobnie jak tulipany, czy też mniej znane astry. Fiołki również symbolizują miłość, ale także tęsknotę, smutek i wierność. Bez zaś jest symbolem miłości szaleńczej i młodzieńczej. Także chryzantemy z powodzeniem mogą być ofiarowane ukochanej kobiecie – błędnie kojarzone przez nas z pogrzebami, są tak naprawdę symbolem miłości, pamięci oraz oddania. Podarowanie kobiecie frezji to bezsłowne zaproszenie jej do flirtu, a niezapominajek i bratków – wyrazem pamięci o niej. Dla pięknej i delikatnej kobiety najlepszym prezentem będą zaś konwalie, wyrażające subtelność. Gerbery i goździki idealnie sprawdzą się, gdy chcemy wyrazić swój podziw oraz uznanie dla kogoś.
Kwiatami, których zdecydowanie nie warto ofiarować w Dzień Kobiet, są przede wszystkim cyklameny – symbolizują one bowiem rozstanie. Złym wyborem będą także żonkile, które kojarzą nam się głównie z zazdrością, oraz hiacynty oznaczające przykrość.

Kolory

Zabarwienie kwiatów również nie jest bez znaczenie – niesie ono bowiem tyle samo treści, ile ich gatunek.
Najbardziej znanym kolorem kwiatów jest czerwony – oznacza on miłość, zarówno namiętną, ale również tę, którą darzymy rodziców. Tradycyjnie kwiaty tego koloru zarezerwowane są dla osób, których kochamy najbardziej. Przyjaciół oraz dobrych znajomych powinno zaś obdarowywać się tymi o różowym zabarwieniu. Podarowanie białych kwiatów symbolizować będzie czystość oraz szlachetność naszych zamiarów wobec drugiej osoby. Rzadko kupowane kwiatki niebieskie będą zaś wyrażać nasze wierność oraz oddanie.
Niektóre kolory mają jednak negatywne znaczenia i nie są one polecane na podarunek dla ukochanej pani. Tak jest na przykład w przypadku żółci – kojarzona jest ona przede wszystkim z zazdrością oraz fałszem. Kwiaty koloru pomarańczowego są symbolem zdrady, zaś fioletowe – smutku oraz żalu. Wybierając kwiaty na Dzień Kobiet warto unikać więc tych odcieni.

Forma

W kwiaciarniach kwiaty zakupić możemy w dwóch postaciach – cięte oraz w doniczkach. Tradycyjnie bukiet kwiatów jest bardziej elegancki oraz uroczysty, dlatego też panie częściej są nim obdarowywane. Wręczając je, musimy pamiętać, by zawsze zwrócone były one pąkami do góry. Jeżeli wiemy jednak, że pani, dla której kupujemy kwiaty, pasjonuje się ich hodowlą, warto zaryzykować i podarować jej te w doniczce. Dzięki temu nasz prezent na dzień kobiet dłużej będzie mógł cieszyć jej oczy.

Posłaniec z kwiatami

W dawnych czasach bardzo popularne było wysyłanie kwiatów do ukochanej kobiety przez posłańca. W dzisiejszych czasach również jest to możliwe. Istnieją bowiem kwiaciarnie internetowe, które oferują usługi przesyłek kwiatowych. Nasza rola ogranicza się więc do wyboru kwiatów oraz tekstu na bileciku, posłaniec zaś doręcza je do wybranej przez nas osoby. Takie bukiety wręczone z nieco mniej standardowy sposób na pewno zapadną naszej ukochanej w pamięć.

Dodaj komentarz