Łóżko czy narożnik - co wybrać
Meble

Łóżko czy narożnik – co wybrać?

Przed takim wyborem stajemy, gdy chcemy urządzić sypialnie. Często jednak sypialnia jest sypialnią tylko w nocy, w dzień zaś pełni rolę salonu, miejsca pracy czy po postu miejsca do odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego też mebel, na którym będziemy spać musi być wielozadaniowy. Oczywiście podstawową jego funkcja będzie funkcja spania. Zatem komfort i wygada snu będzie sprawą priorytetową. Jednak należy zastanowić się, w jaki inny sposób łóżko będzie mogło nam służyć oraz w jaki sposób będzie mogło dopełnić wnętrze naszego mieszkania.

Zatem łóżko czy narożnik?

Na rynku istnieje wiele modeli łóżek i narożników. Po pierwsze musimy zastanawiać się, czego oczekujemy od danego mebla i do jakich celów będzie nam służył. Łóżko ma to zaletę, że z odpowiednio dobrym materacem, który można indywidualnie dopasować pod siebie i swoje wymagania, zagwarantuje nam bardzo dobry komfort spania. Jednak jego minusem będzie fakt, że zabiera bardzo dużo przestrzenie z mieszkania, gdyż w przeciwieństwie do narożnika nie mamy możliwości złożenia go. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dużego domu, gdzie możemy przeznaczyć jeden pokój na sypialnie a drugi na salon. W takim przypadku wystarczy łózko ładnie zaścielić i już mamy względny porządek. Jednak nie każdy ma ten komfort posiadania domu, i niestety coraz więcej osób boryka się z problemem małych mieszkań gdzie, jeden pokój pełni wiele funkcji a zagospodarowanie każdego m2 jest na wagę złota.

Zatem narożniki, oprócz funkcji spania, będą miały tą zaletę, że będą służył za siedzisko dla naszych gości. Pand to narożniki jak i łóżka często wyposażone są w skrzynie, można wybrać narożnik z jedną lub dwiema skrzyniami. Z kolei niektóre modele łóżek są wyposażone w nowoczesne podnośniki gazowe, które ułatwiają podnoszenie metalowego stelaża wraz z materacem. Pozwala to nam na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Do takiej skrzyni schować można pościel, pod którą śpimy, lub kołdry, poduszki, koce, których używamy rzadziej.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, należy pamiętać, aby wybrać mebel indywidualnie pod siebie, tak, aby komfort snu dla nas samych był jak najwyższy.

Wady i zalety

Tak jak wspomniałam do łóżek można wybrać i dowolnie wymieć materac w zależności od potrzeb. Z narożnikiem sprawa będzie trochę bardziej skomplikowana, gdyż materac, czy bardziej materiał, z którego zostanie zrobiona nasza sofa nie będzie można w tak łatwy sposób wymienić. Dlatego warto już na samym początku zastanowić się na materacach, z jakiego tworzywa lepiej się wysypiamy. Czy wolimy materace bardziej twarde czy bardziej miękka. Obecnie na rynku wiele firm oferuje możliwość wybór każdego elementu narożnika tak, aby jak najbardziej był dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. A nawet można zdecydować się na mebel wykonany pod indywidualne zamówienie klienta. Jednak zanim zdecydujemy się na jedną z opcji musimy nasze potrzeby poznać by wiedzieć jak je zaspokoić.

Podsumowanie

Podsumowując, ciężko określić, które z przestawionych mebli będzie miało lepszy komfort spania. Wszystko to zależy od naszego budżetu i potrzeb. Zarówno na łóżka z bardzo złym i nie dostosowanym do nas materacem komfort ten będzie bardzo niski w porównaniu do tego samego łóżka z materacem dostosowanym do naszych potrzeb. Podobnie będzie z narożnikami, jeżeli wybierzemy narożnik z bardzo miękkim siedziskiem, a preferujemy spać na stosunkowo twardych materacach to nasz komfort będzie mniejszy.

One thought

Dodaj komentarz