Pralki ładowane od góry
Sprzęt domowy

Pralki ładowane od góry – jak zagospodarować łazienkę?

Osoby, które posiadają niewielkie mieszkania, dobrze wiedzą, że ma to swoje zalety, ale również wady. Ciężko zagospodarować przestrzeń małych wnętrz, jednak przy odrobinie wyobraźni i sprytu można stworzyć bardzo przytulne pomieszczenia, które w pełni będą odpowiadać nam swoją funkcjonalnością.

Sposoby na niewielką łazienkę

Czasem łazienki są tak małe, że z trudnością mieszczą się podstawowe sanitaria. Niewiele pozostaje więc miejsca na dodatkowe elementy. Jeśli musimy mieć pralkę w łazience ze względu na to, że w kuchni również nie ma na nią miejsca. Dobrze jest pomyśleć o pralce ładowanej od góry. Z reguły pralki te są węższe od tradycyjnych i nie ma potrzeby otwierania drzwiczek z boku, co przecież również zabiera przestrzeń. Pralki ładowane od góry są również świetnym wyborem do minimalistycznych wnętrz. Są proste z wyglądu i bardzo funkcjonalne. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, z których każdy, nawet najbardziej wymagający klient może wybrać coś dla siebie.

Wygodne pranie ulubionych ubrań

W niektórych gospodarstwach domowych pierze się bardzo często, dlatego dobrze jest mieć sprzęt o świetnych parametrach. Dużo ludzi zwraca uwagę na ilość obrotów na minutę oraz na programy, które umożliwiają szybkie i ekonomiczne pranie.
Jeśli chcemy prać rzeczy delikatne na przykład wełniane, jedwabne lub kaszmirowe, dobrze jest zwracać uwagę na to, czy w pralce jest adekwatny do tego program.
Im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że wybierzemy taki, który spełni nasze oczekiwania.
Najczęstsze programy, których używamy to te do prania pościeli oraz ręczników w wysokiej temperaturze oraz bawełnianych ubrań o temperaturze około 40 stopni.

Pralki ładowane od góry sprytną alternatywą na zyskanie przestrzeni

Wybór odpowiedniej pralki może być niełatwy, bo modeli dostępnych na rynku mamy naprawdę sporo. Wszystkie one są w dość konkurencyjnych cenach. Warto się zastanowić, która z nich będzie najlepszym wyborem dla nas. Wybierając pralkę ładowaną od góry zyskujemy kilka centymetrów na przykład na funkcjonalny kosz na pranie czy półki, w których umieścimy potrzebne rzeczy. Kosz na pranie to szczególnie pilna potrzeba, a niektórzy posiadają ich nawet kilka i segregują odzież kolorową, białą i czarną.
Ta zapobiegliwość pozwala im uniknąć zafarbowania odzieży.

W wielu łazienkach jest również miejsce na stojak lub komodę, czy półki na kosmetyki i potrzebne detergenty. Dobrze jest przechowywać je rozsądnie, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci. Niebezpieczne dla nich rzeczy trzeba umieszczać wysoko i tak, żeby nie miały możliwości się do nich dostać. Dzieci mają bowiem różne pomysły. Warto pamiętać o tym, że odpowiednie rozplanowanie przestrzeni pomaga nam dobrze się czuć w naszej łazience, bo to przecież właśnie tutaj zażywamy ciepłych, relaksujących kąpieli po ciężkim dniu pracy. Dobrze jest zadbać, aby to pomieszczenie w pełni odpowiadało naszym potrzebom i było odpowiednio ogrzewane.

Funkcjonalny brodzik w małej łazience

Jeśli łazienka jest bardzo mała, nie musi to być jej wadą, niewielki metraż pozwala na szybkie uporządkowanie i daje przytulny klimat. Często więc trzeba zdecydować się na prysznic, który zajmuje mniej miejsca niż wanna. Dobrze jest wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Jeśli lubimy kąpiele, kompromisowym rozwiązaniem może być głębszy brodzik. W niektórych niewielkich łazienkach mieści się jednak wanna. Warto pamiętać, żeby kupować takie sanitaria i takie elementy do łazienki, które są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na uszkodzenia i wilgoć. Dzięki temu nie będziemy musieli poświęcać zbyt dużo czasu na porządki, ale na sprawy naprawdę istotne.

Dodaj komentarz