Pralko-suszarki - rozwiązanie dla małych mieszkań
Sprzęt domowy

Pralko-suszarki – rozwiązanie dla małych mieszkań

W opowieściach rodziców byłam w stanie usłyszeć o starych pralkach typu Frania, które rządziły kiedyś światem. Dziś oprócz tego, że mamy całkowicie zautomatyzowane sprzęty piorące, to oprócz tego posiadają dodatkową funkcję – funkcje suszenia. Pralko suszarka podwyższa zdecydowanie cały czas swoją popularność ułatwiając życie osobom, które mieszkają w małych mieszkaniach. Posiadanie jej to taki mały luksus dla ludzkości.

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko suszarki suszą pranie za pomocą gorącego strumienia powietrza, które albo jest najpierw przechwytywane do filtra i wydalane albo od razu jest wyrzucane na zewnątrz. Droższe pralki posiadają dodatkowo funkcję nawiewu zimnego, który niweluje nam jedną z wad pralko suszarki, czyli nieprzyjemny zapach od razu po wyciągnięciu prania. Pralki z suszarką posiadają zazwyczaj kilka różnych programów suszenia między innymi: zwykły program suszenia, bawełna, antyalergiczny, syntetyki, koce, ręczniki a nawet program, który sprawia, że jak wyjmiemy ubrania z pralko suszarki będą one gotowe do zawieszenia bez prasowania. Ten ostatni to zdecydowanie program dla leniwych lub dla osób, które szczerze tak jak ja nienawidzą żmudnej czynności jaką jest prasowanie.

Zalety i wady pralko-suszarek

Jeśli chodzi o plusy to przede wszystkim:

  • chronimy nasze ubranie przed nieprzyjemnymi zapachami domowymi jak na przykład:jedzenie czy nawet zwierząt
  • oszczędność miejsca
  • w przypadku gdy zapomnimy, że potrzebujemy jakiś ciuch to szybkie suszenie
  • brak wilgoci w powietrzu, jeśli zawsze wieszaliśmy pranie w domu
  • antyalergiczność, w przypadku wyboru specjalnego programu
  • suszenie usuwa również sierść naszych pupilów poprzez dmuchanie powietrzem

Istnieje jednak kilka wad pralko suszarek

  • suszymy mniej prania niż wypraliśmy
  • zaraz po wyciągnięciu pranie ma nieprzyjemny zapach, jednakże można wrzucić do środka specjalne chusteczki zapachowe
  • w zależności od jakości i firmy cena może być dość wysoka
  • zużycie prądu i wody ale nie jest ono zbyt wysokie

Czas suszenia i kwestia zapachu

W pralko suszarce czas suszenia trwa około 3 godzin w zależności od programu na który nastawimy naszą pralko suszarkę. Jeśli chodzi o chusteczki zapachowe do suszarki to możemy je dostać w większości marketów. Jedną z najlepszych firm produkujących jest firma woolite. Warto też zajrzeć do sklepów z niemieckimi produktami.

Pralko-suszarki – opinie

W czołówce pralko suszarek na trzecim miejscu wpasowują się pralki z suszarką firmy Hot Point, na drugim miejscu jest firma Bosh a zdecydowanym liderem w produkcji pralko suszarek jest firma Samsung.

Ceny pralko-suszarek

Ceny pralko suszarek zaczynają się od tysiąc sześćset/tysiąc siedemset a kończą się na około trzy tysiące . Dobrą pralko suszarkę można kupić już za dwa tysiące. W rankingu na pralko suszarkę numer jeden ceni się w okolicach właśnie kwoty wyżej wymienionej.

Podsumowując pralko suszarka to niesamowicie ciekawa opcja dla osób, które posiadają mało przestrzeni lub też mało czasu. Zdecydowanie można je polecić rodzinom z małymi dziećmi w których pranie robi się bardzo często i niestety nie zawsze można je wysuszyć na czas pomimo potrzeby. Ja jako studentka również często potrzebuje jakiś ciuch “na już” i wtedy wchodzi moja bohaterka, czyli pralko suszarka firmy hot point. Jeśli macie akurat jakieś drobne oszczędności, albo zastanawiacie się nad zakupem to zdecydowanie polecam.

Dodaj komentarz