Pudełka kartonowe czyli tani patent na porządek w domu
Porady

Pudełka kartonowe czyli tani patent na porządek w domu

W ciągu całego życia każdy z nas gromadzi ogromną ilość rzeczy. Kupujemy ubrania, obuwie, książki, a z dalekich podróży przywozimy cenne pamiątki. Nie wszystkie te rzeczy stanowią wartość użyteczną; ubrania wychodzą z mody, buty się zużywają, a pamiątki stanowią wartość sentymentalną – przypominają o pięknych miejscach, które mogliśmy podziwiać w czasie naszych wojaży. Każda zakupiona przez nas rzecz wymaga przydzielenia miejsca w naszym domu. Nie może to być miejsce przypadkowe – odpowiednie miejsce przechowywania jest gwarancją, że w każdym momencie będziemy mogli daną rzecz odnaleźć. Im jesteśmy starsi, bogatsi, tym rzeczy jest więcej. Każdy regał, czy szafa to przestrzeń ściśle ograniczona; nie da się bez końca jej wypełniać, chyba ze z każdą zakupioną nową rzeczą wyrzucamy coś starego. Jeżeli mamy problem z przechowywaniem w domu możemy skorzystać z nowego rozwiązania jakim są kartonowe pudełka.

Do czego wykorzystać pudełka kartonowe?

Pudełka kartonowe to dodatkowa powierzchnia do gromadzenia naszych skarbów. Można włożyć do nich to wszystko co chcemy ukryć przed wzrokiem gości, albo rzeczy, których używamy sezonowo i nie ma potrzeby, by przez cały rok zajmowały nam miejsce w szafie. Takie pudełko będzie dobrym miejscem składowania:

  • części garderoby np. apaszek, pasków, torebek, skarpetek, rajstop,
  • obuwia,
  • książek i czasopism,
  • pamiątek,
  • kabli telefonicznych, ładowarek,
  • dekoracji świątecznych,
  • środków czystości,
  • zabawek itp.

Zalety stosowania kartonowych pudełek

Kartonowe pudełka są tanie i lekkie. Dzięki temu nie będzie większych problemów z ich przemieszczaniem. Zazwyczaj są składane; jeżeli w danym momencie nie są nam potrzebne można je złożyć na płasko. Mogą stanowić wypełnienie otwartych regałów i pustych przestrzeni np. na szafie, czy pod stolikiem. Pudełka można układać jedno na drugim. Jeżeli zastosujemy nalepki z opisami łatwo można zapanować nad ich zawartością. Różnorodność kolorystyczna pozwoli na dopasowanie ich do naszych wnętrz tak, że będą stanowiły element dekoracyjny. Pudełka stanowią ochronę przed kurzem. Układając w pudełkach z ubraniami woreczki z lawendą dodatkowo zabezpieczymy nasze ubrania przed molami. Można do pudełka włożyć również nasze ulubione mydło, dzięki czemu ubrania wchłoną piękny zapach. Pudełka wspaniale sprawdzą się w wynajmowanych pokojach studentów. Z rzeczami poukładanymi w pudełkach łatwiej się urządzić na małej powierzchni, a w razie potrzeby przeprowadzić się do innego mieszkania.

Z pudełkami zdecydowanie łatwiej

Utrzymanie porządku w mieszkaniu z dużą ilością drobiazgów jest nie lada wyzwaniem. Pudełka kartonowe pozwolą zapanować nad chaosem. Wszystko zależy od naszej kreatywności i wyobraźni. Warto pokusić się o zakup kilku sztuk i wypróbowanie. Przygodę z pudełkami można rozpocząć od zastosowania ich do przechowywania ubrań, których nie wykorzystujemy w danej porze roku. W szafach zrobi się luźniej, ubrania nie będą wygniecione i szybciej będzie można odnaleźć potrzebny element stylizacji. Jeżeli ciężko nam się rozstać z daną rzeczą, można odstawić na jakiś czas do pudełka. Jeżeli w ciągu całego roku, ani razu nie sięgniemy po daną rzecz, może to być sygnał do pozbycia się jej. Tym samym przygotujemy miejsce na nowe zakupy. Kiedyś kartonowe pudełko było głównie stosowane jako opakowanie; dzisiaj to dodatkowa szuflada, przedłużenie szafy, czy półka. Dodatkowo, ciekawie oklejone pudełko to wspaniała dekoracja każdego wnętrza. Warto skorzystać z takiego sposobu przechowywania.

Dodaj komentarz