Ile kosztuje dekoracja sali weselnej
Porady

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Dzień wesela jest najpiękniejszą chwilą w życiu zakochanej pary, który musi wiązać się z miłymi wspomnieniami. Każda młoda para, razem z rodziną, stara się ze wszystkich sił, aby to było niezapomniane przeżycie. Pomijając suknię ślubną, listę zaproszonych gości jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa do załatwienia – wystrój sali. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie ten element będzie uchwycony w kamerze. Ponieważ jest to tak ważne wydarzenie, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firmy, inni zaś wolą wziąć sprawy w swoje ręce. Trzecią opcją dosyć często wykorzystywaną jest talent kwiaciarek.

Firma dekoratorska

Ta opcja jest idealna dla osób, które nie mają gotowego wyobrażenia o tym jak powinna wyglądać sala weselna. Wystarczy powiedzieć, w jakim stylu ma się odbyć wesele, a szczegółami zajmą się specjaliści. Zazwyczaj są w stanie spełnić każde wymagania klientów, także te trudniejsze, jeśli jest się skorym zapłacić. Ceny w każdej firmie są zależne od wymagań pary młodej. Im więcej materiałów i inspiracji jest potrzebnych do wykonania oczekiwanych efektów, tym wyższa jest cena. Ludzie tym się zajmujący zazwyczaj mają już doświadczenie i potrafią wszystko odpowiednio zorganizować. Skorzystanie z firmy pozwala trochę odciążyć młodą parę, a także zaoszczędzić czas. Jedyną wadą stron firm dekoratorskich jest brak cenników. Brak ten jest oczywisty, ponieważ składa się na nie wiele czynników. Proste dekoracje z kwiatów kosztują od 350 złotych, ale te poważniejsze z większą ilością detali zaczynają się od 1200 zł. Efektowne dekoracje w polecanych firmach zwykle kosztują około 2500.

Niektóre firmy wystawiają cenniki pojedynczych dekoracji. Przykładowo cennik dla sali weselnej:

  • kwiaty w wazonach na stołach od 200zł
  • pokrowce krzeseł od 10 zł za sztukę
  • eleganckie kwiaty przed młodą parą od 350 zł
  • piękne wejście od 150 zł
  • tło za parą młodą od 600 zł

Całe już gotowe pakiety zaczynają się od 2 tysięcy złotych.

Florysta

Ponieważ większość dekoracji weselnych składa się z kwiatów, można skorzystać z pomocy pracownika kwiaciarni. Ludzie mający wykształcenie florystyczne, zwykle posiadają dobrej jakości umiejętności. Zwykle wystarczy pójść do wybranej przez siebie kwiaciarni i zapytać ile kosztuje dekoracja sali weselnej. Praktycznie każdy punkt posiada swój cennik i propozycje wystrojów. Ta opcja jest dużo tańsza, gdyż ceny wahają się w granicach 300 – 1200 zł. Zaletą tej opcji jest zwykle większa oryginalność i świeże spojrzenie. Wadą z kolei że niektóre elementy dekoracji trzeba załatwić samemu. Przeciętnie, za dwanaście stołów po 2 duże bukiety, płaci się 1 tysiąc złotych. Kwestia wejścia i stołu pary młodej kosztuje około 100 złotych. Niestety aby dostać dokładną wycenę, trzeba się osobiście pofatygować i zapytać w wybranych punktach.

A może osobiście?

Ta opcja jest wyłącznie dla osób bardzo zorganizowanych, którzy są w stanie sami wszystko zaplanować i cieszyć się weselem. W celu samodzielnego wypełnienia sali weselnej, trzeba być w stanie, w dniu ślubu przygotować siebie, dopilnować sprawę z kościołem, oraz z samego rana zająć się kwiatami i ich dokładnym wyłożeniem. Ewentualnie można to także zlecić odpowiednim specjalistom. Samodzielne wykonanie jest dużo tańsze i daje większą gwarancję, że będzie właśnie tak, jak sobie wyobrażono. W cennik wchodzą oczywiście kwiaty. Wszystko zależy od wybranego rodzaju. Wybranie białych tulipanów na 10 stołów kosztowałoby około 200 złotych. Można także wykorzystać wstążki, kamienie czy szyszki. Przy wyborze sali warto także zapytać, czy w cenie wynajmu nie ma także dekoracji. W takiej sytuacji, zwykle jedynie dopłaca się za kwiaty, co pozwala sporo zaoszczędzić.

Dodaj komentarz