Kapsułki do prania czy klasyczny proszek do prania
Sprzątanie

Kapsułki do prania czy klasyczny proszek do prania – co wybrać?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnych dóbr, które w znaczący sposób mogą ułatwić nam życie, a w tym – wykonywanie codziennych czynności. Odnosi się to również do prania. Obecnie mamy szeroki wybór pralek, a kiedy już wybierzemy tę najładniejszą, wymarzoną – możemy śmiało zabrać się do pracy i … po prostu prać! Pozostaje tylko jedno pytanie: jaki detergent do prania wybrać? Sprawdzą się kapsułki do prania czy może lepiej jednak proszki do prania? Czy wybór odpowiedniego środka chemicznego ma aż tak duże znaczenie?

To, co wybierasz ma znaczenie

Wiele osób uważa, że to, jaki środek piorący wybierze, nie jest aż taką ważną kwestią. Otóż nie. Detergent, tak jak i każdy inny produkt, który kupujemy, musi być dopasowany bezpośrednio do nas i do naszych potrzeb, preferencji. Oczywiście, wiele osób mogłoby stwierdzić, ze przecież zadaniem każdego środka piorącego, czy to będą proszki do prania, czy kapsułki do prania, jest usuwanie plam i wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że dla niektórych ważny jest też zapach oraz to, aby ubrania nie blakły po wyciągnięciu z pralki.

Proszek do wszystkiego

To chyba nie ulega wątpliwości, że proszek do prania to najbardziej popularny i dosyć często stosowany detergent do prania. Obecnie w wielu sklepach możemy znaleźć takie, które są przeznaczone wyłącznie do białych kolorów, jak i również kolorowych. Twierdzi się, że proszki do prania białych tkanin zawierają specjalne wybielacze, które zapobiegają żółknięciu ubrań i chronią je przed szarzeniem. Zaś proszki przeznaczone do odzieży kolorowej wzmacniają intensywność koloru, a jednocześnie zapobiegają przed farbowaniem ubrań. Dzisiaj mamy szeroki wybór różnych rodzajów proszków. Czym możemy się kierować przy wyborze tego najlepszego? Przede wszystkim: ceną, zapachem lub też opinią innych.

Wady i zalety używania proszku do prania

Czy tak uniwersalny produkt może mieć jakieś wady? Otóż może! Wiele osób twierdzi, że proszki nie rozpuszczają się całkowicie. Jaką inną wadę wskazano również fakt, że proszek bardzo często brudzi podajnik w pralce, co wiąże się z częstym jego myciem. Co więcej, nasz stary proszek może się nawet psuć! Jakie są tego konsekwencje? Przede wszystkim zablokowany odpływ oraz wydobywający się nieprzyjemny zapach. Kolejną wadą tradycyjnych proszków jest to, że należy odpowiednią ilość odmierzać za pomocą specjalnej miarki. Bardzo często w takich sytuacjach zdarza nam się rozsypać proszek i dodatkowo musimy jeszcze posprzątać. Stosując zwykłe proszki, warto używać również płynów do zmiękczania, które zapewnią naszym ubraniom miękkość i ładny zapach. Niestety, sam proszek nie wystarczy. Czy są zatem jakieś zalety stosowania tradycyjnych, zwykłych proszków? Wśród najczęściej wskazywanych zalet, wiele osób chwali skuteczność proszków, ponieważ bardzo dobrze radzą sobie z trudnymi do usunięcia plamami.

A może wypróbować kapsułki?

Można powiedzieć, że kapsułki, odkąd tylko pojawiły się na rynku, zyskały wielu zwolenników. To nic dziwnego. Kapsułki to łatwy i szybki sposób na pranie. Co więcej:

  • Kapsułki wykazują brak dozowania, a więc jedna kapsułka starcza na jedno pranie;
  • Zajmują mało miejsca – przechowujesz je w małym pojemniku, który możesz zmieścić niemal wszędzie;
  • Nie brudzą dozownika i co najważniejsze – nie wysypują się tak, jak robi to proszek;
  • Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów kapsułek, np., do odzieży wełnianej, sportowej. Warto wiedzieć, że możemy też dostać kapsułki z dodatkiem płynu zmiękczającego, czy też odplamiacza. Dzięki temu nie będziemy musieli używać dodatkowych preparatów.

Co wybrać?

Oczywiście każdy wybiera to, co chce. Wybór należy do każdego. Warto jednak podczas zakupów pomyśleć o własnej wygodzie i zastanowić się, który produkt oszczędzi nam czasu i zapewni wygodę w codziennych czynnościach.

Dodaj komentarz