Porady

Jaki kolor ścian do ciemnych mebli?

W obecnych czasach bardzo łatwo jest dobrać do domu zarówno kolorystykę, jak i właściwe meble. Oczywiście pod warunkiem, że ma się na to odpowiednią ilość pieniędzy. Każdy właściciel mieszkania wie, jak ważne jest, by wnętrze było odpowiednio dopasowane. Tylko wtedy będzie to dom piękny i wygodny dla właściciela. Nie powinno się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi, gdyż to my mamy w nim mieszkać a nie sąsiedzi czy znajomi. Mimo tego, iż to my sami wybieramy odpowiednie wyposażenie, bardzo często nie do końca wiemy, co zrobić, żeby wszystko działało jak powinno.

Jaki kolor ścian do ciemnych mebli?

W bardzo wielu sklepach można znaleźć zarówno jasne, jak i ciemne meble, które się nam podobają, jednak nie do końca wiemy, z czym je zestawić. Warto jednak pamiętać, że do ciemnych mebli, bardzo pasują jasne ściany. Niekoniecznie białe, ponieważ będą sprawiały wrażenie szpitalnych, jednak ciepłe ale pastelowe kolory, doskonale się skomponują z ciemnymi meblami.

Jak dobierać kolor ścian do ciemnych mebli?

  • Czy pokój jest dobrze oświetlony? – Chodzi o światło dzienne. Jeżeli jest to bardzo jasny pokój, dobre oświetlony, wówczas nawet przy ciemnych meblach, ciemniejsze ściany nie będą dobrym rozwiązaniem.
  • Jak ciemne są meble? – Szafy czy komody czarne, są zbyt ciemne, żeby dostosować do nich dodatkowo dość ciemne ściany. W takiej sytuacji bez względu na to, jak jasny jest pokój, ściany muszą być jaśniejsze. W przypadku mebli orzechowych, przy dobrym oświetleniu pokoju, kolory o głębszym odcieniu, mogą się sprawdzić.

Dobrym rozwiązaniem jest także pomalowanie tylko części ścian na bardziej intensywne kolory, na przykład jedną, a resztę w tym samym kolorze ale jaśniejszą. W takiej sytuacji i pomieszczenie będzie odpowiednio rozjaśnione i potrzeba ciemniejszej ściany także będzie zrealizowana.

Ciemne meble – tak czy nie?

Wielu osobom podoba się ciemne umeblowanie. Prezentują się ciekawie i dostojnie, co dla wielu ludzi jest bardzo korzystne, Warto jednak wiedzieć, że to piękne wyposażenie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, by cały czas były ciekawe i ładnie się prezentowały. Bez wątpienia na takich sprzętach, o wiele łatwiej jest zobaczyć kurz. To nie znaczy, że bardziej się brudzą, lecz kurz, który w każdym domu osiada na meblach, o wiele bardziej widoczny jest w przypadku szafek czy komód jasnych a nie ciemniejszych. Nawet na orzechowych nie jest on tak widoczny, jak na bardzo jasnych. Dlatego warto się zastanowić, czy ciemniejsze meble będą na pewni dobry rozwiązaniem. Oczywiście oprócz łatwiejszego sprzątania, bardzo istotne jest, czy w ogóle się one nam podobają, gdyż ktoś, kto nie lubi jasnych elementów w pomieszczeniu, nie będzie się cieszył z białej szafy, tylko zakupi ciemniejszą.

Dobór mebli do mieszkania jest bardzo ważny, gdyż dom i jego wnętrze musi się nam podobać, żeby dobrze się w nim żyło. Każdy człowiek potrzebuje przyjaznego otoczenia, dlatego tak ważne jest, czy dopasujemy do siebie wszystkie elementy w domu, czy nie. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest dopasować wszystko do naszych potrzeb, ponieważ sklepy w ogromnej większości oferują dokładnie to, czego szukamy. To od nas i naszych finansów zależy, czy będziemy mogli sobie pozwolić zarówno na pomalowanie na odpowiedni kolor ściany wewnątrz mieszkania, jak i dobrać właściwe i dopasowane kolorystycznie meble, które będą użytkowane przez rodzinę. Warto jednak sięgnąć po pomoc specjalistów, którzy są w każdym sklepie oferującym panele ścienne, farby czy inne artykuły wykończenia wnętrz, by dopasować kolor ścian do konkretnego koloru mebli. Oczywiście sami możemy zaplanować, jak będzie najlepiej dom wyglądał, jednak czasami pomoc osoby wyspecjalizowanej, jest doskonałym rozwiązaniem w ustaleniu wykończenia domu.

Dodaj komentarz