Odkamieniacz do pralki i środek do czyszczenia piekarników
Sprzątanie

Odkamieniacz do pralki i środek do czyszczenia piekarników – przedłużenie żywotności AGD

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnego rodzaju preparatów, które służą nam w codziennych obowiązkach. Każdy sprzęt wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia. Dlatego na rynku możemy znaleźć środki czyszczące niemalże do każdego urządzenia: od płynów, odkamieniaczy aż po środki do czyszczenia piekarnika.

Jak wyczyścić piekarnik – środki do czyszczenia piekarnika

Wiadome jest, żeby wszelkiego rodzaju pojawiające się zabrudzenia, usuwać na bieżąco. Wiemy jednak, że czasami nie jesteśmy w stanie sprzątać wszystkiego od razu. Czyszczenie zabrudzonego piekarnika nie należy do najprostszych zajęć. Jakie są zatem skuteczne środki do czyszczenia piekarnika? Pierwszym sposobem może być soda oczyszczona. Mieszamy ¼ szklanki sody, dwie łyżeczki płynu do mycia naczyń oraz pół szklanki wody. Powstały roztwór rozprowadzamy po wnętrzu naszego piekarnika i zostawiamy na kilka minut. Po upływie tego czasu należy bardzo dokładnie umyć piekarnik. Inną metodą, równie skuteczną, jest użycie proszku do prania. Skąd pomysł na proszek w piekarniku? Otóż przyjmuje się, że ten środek idealnie sprawdza się do trudnych i uciążliwych zabrudzeń. Warto jednak przed czyszczeniem sprzętu, wymieszać proszek do prania z wodą.

Odkamieniacz do pralki

Nie od dziś wiadomo, że w naszej pralce znajduje się osad z kamienia, brud czy nieprzyjemny zapach. Co możemy zrobić, aby się ich pozbyć? Oczywiście kupić odpowiednie środki do czyszczenia. Należy jednak pamiętać, że same środki to nie wszystko. Warto zaopatrzyć się w odkamieniacz, który ochroni naszą pralkę oraz zapobiegnie odkładaniu się kamienia. Za najmniej inwazyjną metodę uznaje się zastosowanie kwasku cytrynowego, sody oczyszczonej albo też zwykłego octu. Jednak produkty, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni mogą nie sprawdzić się jako odkamieniacz, ponieważ nie zapobiegną powstawaniu kamienia. Mogą jedynie oczyścić pralkę. Jaki zatem odkamieniacz do pralki wybrać?

Klienci najczęściej wskazywali Calgon 2 w 1. Produkt ten nie tylko usuwał zabrudzenia, nieprzyjemny zapach, zmiękczał wodę, ale przede wszystkim- chronił pralkę przed odkładającym się kamieniem. Dzięki temu w znaczący sposób wydłużył jej stan żywotności. Ten środek można stosować zapobiegawczo i dodawać go do każdego prania.

Jeszcze innym produktem, również często wskazywanym przez klientów, okazał się preparat firmy Dr Beckmann. To produkt stworzony z myślą o pralkach. W skuteczny sposób usuwa zalegające w szczelinach resztki proszku do prania oraz zgromadzony brud. Co więcej – usuwa nieprzyjemny zapach i odkaża. Do jego zalet należy również fakt, że zapobiega tworzeniu się korozji oraz osadzaniu się kamienia. Tym preparatem śmiało można także czyścić inne elementy plastikowe, czy też gumowe. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy użyć tego środka – musi on być stosowany na pustą pralkę.

Dylon – to kolejna nasza propozycja. To środek czyszczący 3 w 1, którego najczęściej możemy zobaczyć w saszetkach. Preparat chroni naszą pralkę przed kamieniem od chwili użycia aż przez 6 kolejnych miesięcy. To doskonały preparat, który odświeża, odkamienia i oczyszcza nasz sprzęt.

Ostatnim już produktem, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować jest Domol. Nie jest on aż tak znany jak produkty Dr Beckermana czy Calgon, ale jest on równie dobry i nieco w niższej cenie. Należy go stosować poprzez wlanie niewielkiej ilości do przegrody i uruchomić pralkę z pustym wsadem. Preparat w skuteczny sposób usuwa wszelkie osady zalegające w naszym sprzęcie, pozbywa się nieprzyjemnego zapachu, a także pozytywnie wpływa na elastyczność gumowych elementów urządzenia, ale przede wszystkim – chroni przed kamieniem i korozją. Wielu klientów ceni sobie produkt z uwagi na ciekawy, kwiatowy zapach.

W niniejszym artykule zaprezentowaliśmy Ci kilka pomysłów na to, jak możesz odkamienić dwoją pralkę oraz w jaki sposób wyczyścić piekarnik. Jaki sposób wybierzesz – to zależy tylko od Ciebie.

Dodaj komentarz