Dekoracje

Wieszaki do przedpokoju i stojące wieszaki na ubrania – urządzanie wnętrz

W każdym wnętrzu potrzebny jest kąt, gdzie można pozostawić wierzchnie okrycie. Najlepiej sprawdzają się pojemne szafy, w których można zmieścić wszystko co wiąże się z wyjściem na zewnątrz. Bardzo praktyczne w małych przedpokojach są szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi. Drzwi przesuwane na szynach, a nie otwierane na zewnątrz, nie zabierają dodatkowej przestrzeni. Taka szafę można wyposażyć w duże lustra, które optycznie powiększą małe pomieszczenia. Zastosowanie jasnej zabudowy i błyszczących oklein również pozwoli rozjaśnić wnętrza. W takich szafach swoje miejsce znajdzie odzież wierzchnia, obuwie oraz drobne akcesoria jak torebki, rękawiczki, apaszki. Dobrze zaprojektowana szafa pomieści nawet szczotkę do zamiatania, czy odkurzacz (np. iRobot). Zaletą szaf jest fakt, że pozwalają utrzymać porządek w mieszkaniu. Przepełnione wieszaki, porozrzucane ubrania i obuwie nie najlepiej świadczą o domownikach.

Zamiast szafy w przedpokoju

Nie zawsze dysponujemy przedpokojem, który można wyposażyć w szafę. Jak wówczas rozwiązać problem składowania naszych wierzchnich okryć. Dobrym rozwiązaniem będą wieszaki stojące. Nie zabierają dużo miejsca, zawsze znajdzie się jakiś kąt, albo miejsce przy ścianie, gdzie będzie można je postawić. Wieszaki stojące mają jeszcze taką zaletę, że są lekkie i łatwo dają się przenosić. Dla gości jest to rozwiązanie idealne; nie muszą naruszać naszej prywatności i otwierać szaf w poszukiwaniu miejsca do odwieszenia płaszcza, czy odłożenia nakrycia głowy. Wieszaki do przedpokoju nie muszą pełnić jedynie funkcji praktycznej. Mogą wspaniale dekorować nasze wnętrza i przyciągać wzrok gości ciekawą formą. Na rynku można znaleźć wieszaki do przedpokoju przypominające drzewa, czy gałązki bambusa. Wykonane w kontrastowym kolorze, na tle jednolitej ściany mogą się wspaniale prezentować. Wybór kolorów i materiałów, z których są wykonane wieszaki jest ogromny. Dodatkowo ich funkcjonalność może być również rozbudowana. Zamontowana dodatkowa półeczka może być doskonałym miejscem na odstawienie torebki. Mniejsze haczyki mogą posłużyć do odwieszania kluczy. Specjalne stojaki zamontowane w dolnej części pozwolą na przechowywanie parasola.

Garderoba na kółkach

Wieszaki potrzebne nam są nie tylko w przedpokoju. Często problem co zrobić z ubraniami dotyczy sypialni, czy miejsca do prasowania. Nie każdy może sobie pozwolić na zorganizowanie specjalnej garderoby, gdzie każda rzecz ma ściśle określone miejsce. Dobrym rozwiązanie mogą być stojące wieszaki na ubrania. Są lekkie, na kółkach, dzięki czemu łatwo można je przemieszczać. Ich konstrukcja składa się z rury, na której umieszczamy wieszaki z ubraniami. Stojące wieszaki na ubrania będą stanowiły przenośną garderobę. Możemy je wykorzystać do odwieszania ubrań często używanych, żeby nie szukać ich w przepastnych szafach. Możemy takie wieszaki wykorzystać do odwieszania dopiero co wyprasowanych ubrań, zanim odwiesimy je na stałe miejsce. Metraż naszych mieszkań nie ma tu znaczenia. Ubrania na takich wieszakach są widoczne, a dostęp do nich jest z każdej strony. Tego typu wieszaki możemy zaproponować naszym gościom – z pewnością poczują się komfortowo, że nie muszą trzymać swoich ubrań w walizkach.

W każdym domu wieszaki stojące odnajdą swe zastosowanie. Są przede wszystkim:

  • funkcjonalne i praktyczne,
  • dekoracyjne,
  • wygodne w użyciu
  • tanie.

Wieszaki nie są drogie, a mogą stanowić wspaniałą alternatywę dla szaf, które jednak zabierają nam znaczną część przestrzeni. Dla wieszaków tego typu znajdzie się miejsce zarówno w luksusowej willi jak i zwykłej kawalerce. Warto zastanowić się nad zastosowaniem takiego rozwiązania w naszych wnętrzach.

Dodaj komentarz