Lustra wiszące
Dekoracje

Lustra ścienne do każdego typu pomieszczeń. Jak dbać o lutra wiszące?

Lustro jest elementem niezbędnym w każdym domu, potrafi dopełnić każde pomieszczenie i stanowi niezastąpiony dodatek dekoracyjny wnętrz. Odpowiednio zastosowane potrafi sprawić złudzenie, które optycznie powiększy nawet niewielki pokój. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów luster, do wyboru mamy lustra ścienne czy lustra stojące. Montaż ozdoby nie jest skomplikowany, problemy pojawiają się w związku z jego właściwą pielęgnacją. Sklepy obfitują w wiele środków pielęgnacyjnych, ciężko zdecydować się na coś konkretnego odpowiadającego naszym wymaganiom. Dlatego też warto przyjrzeć się dostępnej ofercie.

Lustra wiszące dopasowane to każdego typu pomieszczeń

Urządzając dom czy mieszkanie nie zapominajmy o rozplanowaniu akcesoriów jakie mają się znaleźć w naszym wymarzonym wnętrzu. Jest to istotne również z punktu widzenia montażu luster. Lustra ścienne wymagają więcej miejsca, ponieważ zazwyczaj zawieszamy je na ścianie. Dobór właściwego produktu nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać. Łatwa dostępność i duży wybór również nie sprzyjają zadaniu. Jednak czym kierować się, gdy obiektem naszego zainteresowania są lustra wiszące? Przede wszystkim weźmy pod uwagę charakter naszego pomieszczenia i styl w jakim ma być urządzony.

Salon

Decydując się na styl rustykalny, nie zapomnijmy o drewnie, duże drewniane ramy, postarzane lub pozostawione w swojej naturalnej formie stanął się dopełnieniem i podkreśleniem starych mebli czy wiklinowych koszy. W przypadku gdy Twój projekt przypomina bardziej mały pałacyk a nie wiejską drewnianą chatkę, wybierz rozwiązanie, z pięknymi, mocno zdobionymi ramami. Kolejną propozycją dla osób ceniących minimalizm i bardziej nowoczesne wnętrza są lustra o prostym kształcie takim jak prostokąt czy kwadrat, ozdobione cienką oprawą w stonowanych kolorach.

Kuchnia

Jeśli kiedykolwiek miałeś wątpliwości czy lustro jest odpowiednim elementem wystroju kuchni, odpowiedź brzmi tak, jest to świetne i dosyć niespotykane rozwiązanie, który uczyni kącik kulinarny jednym z najpiękniejszych w Twoim domu. Umieszczenie go tuż nad blatem kuchennym, zastąpi płytki, będące uciążliwym elementem ze względu na fugi, które nie należą do łatwych w czyszczeniu. Zamontowanie tafli lustra następuje poprzez przyklejenie go do powierzchni w rozmiarze dopasowanym do naszych potrzeb. W sytuacji, gdy wolisz tradycyjne kafelki, natomiast kuchnia potrzebuje rozświetlenia i optycznego powiększenia wybierz lustro wiszące, umieszczone naprzeciwko okna. Taki trick pozwoli zwiększyć ilość przestrzeni, co da oczywiście tylko pozorny efekt. Dodatkowo wniesie elementy szykownego oraz gustownego wystroju.

Właściwa pielęgnacja

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż pielęgnacja lustra, jak się okazuje to tylko złudne wrażenie. W przypadku tych zawieszanych na ścianie istotne elementy pojawiają się już przy jego montażu, należy:

  • zachować odpowiednią odległość tylnej ściany naszego zwierciadła od powierzchni, na której ma być umocowane, w celu prawidłowego krążenia powietrza,
  • zachować ostrożność w narażaniu rzeczy na skrajnie niskie lub wysokie temperatury.

Środki ochronne

Większość z nas, nie przykłada szczególnej wagi do czyszczenia powierzchni jest to duży błąd, ponieważ poprzez takie zachowanie istnieje ryzyko zarysowania, stracenia przez taflę połysku czy wystąpienia ciemnych plam na tylnej warstwie. Przede wszystkim nie należy używać środków do mycia szkła oraz domowych sposobów, takich jak przecieranie rozcieńczonym octem z wodą. Mogą one powodować szybsze zbieranie się kurzu oraz sprawić, że brzegi zostaną zniszczone. Najlepszym sposobem jest używanie ścierek z mikrofibry w połączeniu z ciepłą wodą. Można stosować także specjalistyczne płyny do mycia luster.

Znając już wszystkie zasady zarówno dotyczące wyboru jak i podstaw pielęgnacji, nie pozostaje nic innego jak zaopatrzenie się w swoje wymarzone zwierciadło. Podziwianie go oraz stosowanie zaleceń odnośnie jego czyszczenia.

Dodaj komentarz